German press delighted by Gikiewicz's behavior

Brawo, Gikiewicz! (Fot. Getty Images)
The German press is delighted with the attitude of the Union goalkeeper Rafał Gikiewicz. The footballer in the first derby of Berlin stopped the fans running on the pitch. His team won at home against Hertha 1: 0 in the 10th round of the Bundesliga, and the Pole was hailed as a hero.

"Pokazał, że ma jaja" - takie komentarze można przeczytać niemal na każdej niemieckiej stronie internetowej, która pisała o spotkaniu.

I faktycznie jego postawa mogła zaimponować. Gdy po ostatnim gwizdku sędziego, nagle na murawę wdarła się grupa zamaskowanych pseudokibiców Unionu, on jako pierwszy zareagował. Podbiegł do nich i gestami oraz okrzykami zmusił ich do wycofania się na trybuny.

"Nie od dziś wiadomo, że Polak należy do jednego z najbardziej ambitnych graczy Unionu. Na chuliganów wręcz nawrzeszczał. Razem z Kevenem Schlotterbeckiem i Christopherem Lenzem zbudowali swoisty mur obronny i nie pozwolili im przejść dalej. To wymagało dużej odwagi" - napisała agencja DPA.

Dziennikarze pochwalili 32-letniego Gikiewicza także za odważne wypowiedzi. "Nigdy nie ucieka od trudnych sytuacji i nie ma problemów z krytyką" - można przeczytać.

Mecz już wcześniej był uznany jako spotkanie podwyższonego ryzyka. Na początku drugiej połowy był też przerwany na kilka minut, gdy z sektora gości poleciały race. Wynik został rozstrzygnięty dopiero w 90. minucie. Union wygrał 1:0 po wykorzystanym rzucie karnym przez Sebastiana Poltera.