Menu

Nick Skelton turned down €15M offer for Big Star

Nick Skelton turned down €15M offer for Big Star
Nick Skelton podczas zawodów w Rio. (Fot. Getty Images)
In an interview with Yahoo Sport, Olympic Gold Medal winner, Nick Skelton explained why he turned down (once) a 15 million Euro offer for his Olympic horse, Big Star. Britain's oldest gold medallist galloped to victory at the latest Games despite two knee operations, a hip replacement and a broken neck - all at the age of 58.
Advertisement
News available in Polish

Przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro brytyjski jeździec Nick Skelton, który wywalczył na nich złoty medal w indywidualnym konkursie skoków przez przeszkody, odrzucił ofertę sprzedaży swojego konia Big Stara za 15 mln EUR.

"To oczywiście ogromnie dużo pieniędzy, ale potrzebowałem go na igrzyska" - ujawnił 58-letni Skelton, najstarszy w historii brytyjski mistrz olimpijski.Oferowana suma była najwyższa w historii sportu jeździeckiego. 

Oferowana suma była najwyższa w historii sportu jeździeckiego. Dotychczas najdroższym wierzchowcem był wałach Palloubet d'Halong, nabyty przez kupca z Kataru w 2013 roku za cenę od 11 do 13 mln euro.

Skelton, który wystąpił w Rio w swoich siódmych igrzyskach, zdobył cztery lata temu w Londynie złoty medal olimpijski w konkursie drużynowym, startując także na Big Starze. 13-letni ogier pochodzi z hodowli holenderskiej.

W ubiegłym tygodniu przy okazji Pucharu Narodów w Barcelonie Brytyjczyk wyjaśnił agencji AFP, że zakończy karierę "prawdopodobnie razem z Big Starem", który trafił do jego stajni w wieku pięciu lat.
 

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 18.02.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.271 złUSD 3.945 złCHF 4.022 zł

  Sport


  Advertisement