Menu

New York Times publishes Donald Trump's tax returns in election bombshell

New York Times publishes Donald Trump's tax returns in election bombshell
Trump konsekwentnie odmawia ujawnienia swoich zeznań podatkowych. (Fot. Getty Images)
Donald Trump, a self-proclaimed billionaire, paid only $750 in federal income taxes in the year he was elected US president, according to a stunning New York Times investigation that could shake up the presidential election.
Advertisement
News available in Polish

Liberalny dziennik twierdzi, powołując się na uzyskane dane z zeznań podatkowych Trumpa, że obecny prezydent nie płacił w wymienionych latach podatków mimo, że uzyskał w ciągu 15 lat do roku 2018 dochód w wysokości 434,9 mln dolarów.

Według "NYT", Trump pomniejszał wysokość swych dochodów powołując się na straty, jakie miał ponieść ze swojej działalności biznesowej.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej w Białym Domu, prezydent określił twierdzenia dziennika jako "totalny fake news" i oświadczył, że wywiązywał się ze swoich zobowiązań podatkowych. Nie podał jednak żadnych szczegółów.

Prawnik Trumpa, Alan Garten, oświadczył, że informacje "New York Timesa" wydają się "w większości, jeśli nie wszystkie, nieprawdziwe".

W oświadczeniu wysłanym do redakcji dziennika Garten podkreślił, że "prezydent zapłacił dziesiątki milionów dolarów podatków rządowi federalnemu, w tym miliony w podatkach osobistych od czasu ogłoszenia swojej kandydatury na prezydenta w 2015 r."

Agencja Associated Press zauważa, że rewelacje "New York Timesa" pojawiły się w kluczowym momencie przed zapowiedzianą na jutro pierwszą debatą Trumpa z jego demokratycznym rywalem do prezydentury Joe Bidenem oraz na kilka tygodni przed dniem wyborów.

Trump, jako pierwszy prezydent USA, zerwał ze standardową praktyką poprzednich lokatorów Białego Domu i konsekwentnie odmawia ujawnienia swoich zeznań podatkowych twierdząc, że są one przedmiotem audytu.

Czytaj więcej:

Trump o koronawirusie: Będzie gorzej, zanim zrobi się lepiej

USA: Portale usuwają fake news o dzieciach szerzony przez Donalda Trumpa

Grupa Polish-Americans for Trump wzywa Polonię do głosowania

Biden: Nie będzie umowy handlowej z Londynem bez poszanowania umowy ws. Irlandii Płn.

"American Thinker": Polonijny elektorat kluczem do ponownego wyboru Trumpa

Media w UK: Harry i Meghan złamali zasadę politycznej neutralności monarchii

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 30.10.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.619 złUSD 3.956 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement