Napoli's defeat with Zieliński and Milik, Atalanta caught up with Milan

Od lewej: Zieliński, Milik i Mertens z Napoli. (Fot. Getty Images)
Napoli's players, with Arkadiusz Milik and Piotr Zieliński in the squad, lost at home with Atalanta Bergamo 1: 2 in the match ending the 33rd round of the Italian first division. The visitors were equal in the table with the fourth Milan in terms of the number of points.

Przez znaczną część wczorajszego meczu wydawało się, że Napoli sięgnie po zwycięstwo. W pierwszej połowie, rozgrywanej w ulewie, gospodarze kontrolowali przebieg spotkania.

Prowadzili od 28. minuty po golu Belga Driesa Mertensa i mieli kolejne okazje. Np. chwilę po tej bramce Milik podał sprytnie do Zielińskiego, pomocnik reprezentacji Polski pobiegł w kierunku bramki rywali, ale przegrał pojedynek z golkiperem rywali.

Na początku drugiej połowy bardzo bliski powodzenia był Milik. W sytuacji sam na sam z bramkarzem kopnął nad nim piłkę, ale zmierzającą do siatki futbolówkę w ostatniej chwili wybił obrońca Atalanty Andrea Masiello.

Jak wykazała technologia goal-line, piłka nie minęła całym obwodem linii bramkowej. Zabrakło bardzo niewiele... Milik miał też inne szanse, ale nie zdołał wczoraj strzelić gola.

Bardziej skuteczni okazali się rywale. W 69. minucie wyrównał Kolumbijczyk Duvan Zapata, a jedenaście minut później ten sam zawodnik wypracował gola strzelonego przez Chorwata Mario Pasalica.

Zapata w obecnym sezonie Serie A ma już 21 trafień, dzięki czemu w klasyfikacji strzelców zrównał się z wiceliderem Krzysztofem Piątkiem z Milanu. Ustępują o jedną bramkę doświadczonemu Fabio Quagliarelli z Sampdorii Genua.

Milik grał wczoraj cały mecz, natomiast Zieliński został zmieniony w 81. minucie.

Mimo porażki Napoli pozostało nad drugim miejscu w tabeli. Ma 67 punktów i traci 20 do pewnego już mistrzowskiego tytułu Juventusu Turyn Wojciecha Szczęsnego.

Wygrana może okazać się bardzo cenna dla Atalanty, walczącej o udział w Lidze Mistrzów - takie prawo mają cztery czołowe zespoły Serie A. Ekipa z Bergamo zrównała się pod względem punktów z czwartym Milanem (po 56) i wyprzedza o jeden Romę.