Napoli 3 AC Milan 2: Zielinski at the double as Ancelotti triumphs in three-goal comeback

Włoskie media są zachwycone formą Polaka. (Fot. Getty Images)
Napoli brilliantly recovered from two goals down to beat AC Milan 3-2 as Carlo Ancelotti got the better of his former employers at Stadio San Paolo on Saturday.

Zieliński obie bramki zdobył w drugiej połowie. Goście objęli prowadzenie w 15. minucie, kiedy to efektownym strzałem popisał się Giacomo Bonaventura. Cztery minuty po przerwie trybuny stadionu w Neapolu ponownie ucichły, bo do bramki gospodarzy trafił Davide Calabria.

Nadzieję na uzyskanie korzystnego rezultatu tchnął w gospodarzy Zieliński w 53. minucie. Pomocnik reprezentacji Polski uderzył precyzyjnie z linii pola karnego, a Gianluigi Donnarumma był bezradny. Akcję zainicjował Arkadiusz Milik, który odebrał piłkę rywalowi.

Po raz drugi w tym meczu Zieliński trafił w 67. minucie, kiedy popisał się efektownym strzałem z powietrza. W 80. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Driesa Mertensa, który po podaniu Allana skierował piłkę do bramki z bliskiej odległości.

Włoskie media są zachwycone formą Polaka. "La Gazzetta dello Sport" nazywa go bohaterem, a "Corriere dello Sport" podkreśla, że Zieliński i Dries Mertens niemal samodzielnie doprowadzili do wygranej z Milanem.

To drugie w tym sezonie zwycięstwo Napoli, które zrównało się z Juventusem Turyn. Mistrz Włoch, ze Szczęsnym w bramce, pokonał u siebie Lazio Rzym 2:0. Piłkarze "Starej Damy" objęli prowadzenie w 30. minucie, kiedy strzałem z woleja sprzed pola karnego popisał się Bośniak Miralem Pjanic. W 75. minucie z bliska bramkarza gości pokonał wicemistrz świata Mario Mandzukic. Udział przy tym golu miał Cristiano Ronaldo, od którego odbiła się piłka i wylądowała pod nogami Chorwata. Portugalczyk wciąż czeka na pierwsze trafienie w Serie A.

Większość meczów tej kolejki zostanie rozegranych dzisiaj, a zakończy ją jutrzejsze spotkanie Romy z Atalantą Bergamo.