More Messi goals, Inter Miami advances

Lionel Messi ma na koncie kolejne gole w Interze Miami. (Fot. CHANDAN KHANNA/AFP via Getty Images)
Argentine Lionel Messi is not slowing down. He scored two goals for Inter Miami, and his team defeated Orlando City 3:1 and advanced to the 1/8 finals of the Leagues Cup, which involves clubs from the US and Mexico. In total, the famous soccer player has already scored five hits in three games.

Mecz na Florydzie został opóźniony o ponad półtorej godziny z powodu burzy, ale gdy już się rozpoczął, 36-letni mistrz świata pokazał swój kunszt. Trafił do bramki rywali w siódmej minucie, po przyjęciu piłki na klatkę piersiową i efektownym strzale z woleja.

Później ustalił natomiast wynik na 3:1 w 72. minucie.

Ponadto bramki zdobyli: Wenezuelczyk Josef Martinez dla gospodarzy z rzutu karnego (51.), a jedyną dla Orlando - Urugwajczyk Cesar Araujo (17.).

To był trzeci występ Messiego w Interze, ale pierwszy od początku do końca spotkania. 90 minut rozegrał też jego kolega ze wspólnych występów w Barcelonie, Hiszpan Sergio Busquets, a w trakcie drugiej połowy wszedł na boisko kolejny były piłkarz "Dumy Katalonii" Jordi Alba.

Łącznie Messi ma już pięć goli w barwach nowego klubu, poprzednie zdobył w fazie grupowej Leagues Cup - jednego z Cruz Azul (2:1) i dwa z Atlanta United (4:0).

Rywalem Interu Miami w 1/8 finału będzie FC Dallas.

Siedmiokrotny zdobywca Złotej Piłki większość kariery spędził w Barcelonie, a w ostatnich dwóch latach występował w Paris Saint-Germain.

W grudniu w Katarze zdobył z reprezentacją Argentyny tytuł mistrza świata, był najlepszym piłkarzem turnieju, ale w PSG nie odnosił sukcesów na miarę swoich oczekiwań. W czerwcu zapowiedział, że dołączy do Interu Miami po wygaśnięciu kontraktu z paryskim klubem.

Współwłaścicielem amerykańskiego klubu jest David Beckham, były znany zawodnik reprezentacji Anglii i Manchesteru United.

Kontrakt Messiego ma obowiązywać przez dwa i pół sezonu, a piłkarz ma zarabiać od 50 do 60 milionów dolarów rocznie.