Milika's perfect goal for Napoli

Milik skacze z radości po strzeleniu gola dla Napoli. (Fot. Getty Images)
Arkadiusz Milik scored a goal for Napoli, and his team defeated Roma 4: 1 in the 29th round of the Italian Premier League. This is the 16th league hit of the Polish footballer this season. Guest midfielder Piotr Zieliński paused for yellow cards.

Milik, który rozegrał cały mecz, strzelił gola już w drugiej minucie. Polski napastnik w dość trudnej sytuacji sprytnie przyjął piłkę po dośrodkowaniu Simone Verdiego i mocnym strzałem z około sześciu metrów nie dał szans bramkarzowi gospodarzy Szwedowi Robinowi Olsenowi.

W końcówce pierwszej połowy Milik został ukarany żółtą kartką, a w doliczonym czasie tej części Roma wyrównała po strzale z rzutu karnego Diego Perottiego.

Druga połowa to był już popis strzelecki gości. Bramki zdobyli kolejno Belg Dries Mertens, Simone Verdi oraz wprowadzony z ławki Niemiec Amin Younes, który w 81. minucie ustalił wynik spotkania.

Dzięki wygranej Napoli umocniło się na pozycji wicelidera. Ma 63 punkty, a do prowadzącego Juventusu, niemal pewnego już obrony mistrzostwa Włoch, traci 15 punktów.

Turyńczycy dzień wcześniej - w meczu dwóch polskich bramkarzy - wygrali u siebie z Empoli 1:0. W ekipie gospodarzy wystąpił Wojciech Szczęsny, a w drużynie gości Bartłomiej Drągowski. Jedynego gola strzelił w 72. minucie wprowadzony na boisko chwilę wcześniej 19-letni reprezentant Italii Moise Kean.

Również w sobotę piłkarze Sampdorii Genua pokonali przed własną publicznością AC Milan 1:0. O zwycięstwie gospodarzy przesądził błąd bramkarza rywali Gianluigiego Donnarumy już w pierwszej minucie - wybił piłkę wprost pod nogi zawodnika rywali Francuza Gregoire'a Defrela.

W ekipie gospodarzy cały mecz rozegrał Karol Linetty (Bartosz Bereszyński jest kontuzjowany), a w zespole gości - Krzysztof Piątek, który pozostał z 19 golami na koncie.

Liderem klasyfikacji strzelców, z 21 trafieniami, jest doświadczony Fabio Quagliarella z Sampdorii.

W tabeli Serie A Milan wciąż jest czwarty (51), a Sampdoria awansowała na ósme miejsce (45).

Piąte zajmuje Atalanta Bergamo (48), która w niedzielę pokonała na wyjeździe Parmę 3:1. Dwie bramki zdobył Kolumbijczyk Duvan Zapata, łącznie ma ich 19 i zrównał się na drugim miejscu listy snajperów z Piątkiem oraz Portugalczykiem Cristiano Ronaldo z Juventusu.

Od 63. minuty w ekipie z Bergamo grał lewy obrońca reprezentacji Polski Arkadiusz Reca.