Milik's beautiful goal and Napoli win

Arkadiusz Milik może pochwalić się 15. trafieniami w tym sezonie. (Fot. Getty Images)
Arkadiusz Milik scored a goal for Napoli in a 4: 2 home win against Udinese on the 28th round of Serie A. It was the 15th Polish team's hit this season. Milik and Piotr Zieliński played the whole meeting. Lukasz Teodorczyk was missing in the guests' squad.

Napoli świetnie zaczęło mecz i po 26 minutach prowadziło 2:0. Na listę strzelców wpisali się Amin Younes oraz Jose Callejon. Niespodziewanie jednak jeszcze przed przerwą goście wyrównali za sprawą trafień Kevina Lasagni i Seko Fofany.

Ostatnie słowo należało do gospodarzy. W 57. minucie Milik strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Callejona, a w 69. wynik ustalił Dries Mertens.

W tabeli Napoli jest drugie, ale do prowadzącego Juventusu Turyn ma aż 15 punktów straty. Kilka godzin wcześniej "Stara Dama" doznała pierwszej porażki w sezonie. Grający w częściowo rezerwowym składzie Juventus, m.in. bez Wojciecha Szczęsnego i Portugalczyka Cristiano Ronaldo, uległ na wyjeździe Genoi 0:2.