Milik secured the victory of Napoli

Arkadiusz Milik zdobył piątą bramkę w tym sezonie Serie A.(Fot. Getty Images)
Arkadiusz Milik's goal in the 85th minute gave Napoli a 2-1 victory in the away match against Atalanta Bergamo, who finished the 14th series of meetings of the Italian league. It was the fifth goal of the Polish footballer in this season Serie A.

Początek spotkania należał do gości. Już w drugiej minucie prowadzenie dał im Fabian Ruiz. W 54. minucie wyrównał jednak Duvan Zapata.

Atalanta skutecznie się broniła i trener Napoli Carlo Ancelotti nadzieję na zmianę wyniku zaczął pokładać w rezerwowych. W 77. minucie na boisko wszedł Piotr Zieliński, a pięć minut później Milik.

Intuicja nie zawiodła włoskiego szkoleniowca. W decydującej akcji Mario Rui zagrał piłkę w pole karne, Milik nie przyjął jej idealnie, ale strzałem z pięciu metrów zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

W tabeli Napoli zajmuje drugie miejsce, a do prowadzącego Juventusu Turyn, którego bramkarzem jest Wojciech Szczęsny, traci osiem punktów.