Medvedev wins the ATP tournament in Miami

27-letni Miedwiediew, rozstawiony z numerem czwartym, ma znakomity bilans meczów w tym sezonie - wygrał 29 i przegrał tylko trzy. (Fot. Getty Images)
Daniil Medvedev beat Italian Jannik Sinner 7-5, 6-3 in the final of the prestigious WTA 1000 tournament in Miami ($8.8 million prize pool). This is the fourth title of the Russian this season.

Początek meczu był zacięty, kibice zgromadzeni na trybunach byli świadkami kilku długich wymian. Włoch jako pierwszy przełamał rywala i objął prowadzenie 3:2, jednak już w kolejnym gemie Rosjanin odpowiedział tym samym.

Sinner później poprosił o przerwę medyczną i chociaż toczył z przeciwnikiem wyrównaną walkę, to ostatecznie piąty tenisista światowego rankingu z Moskwy jeszcze raz go przełamał i triumfował w pierwszym secie 7:5.

W drugiej partii to Miedwiediew jako pierwszy zanotował przełamanie i objął prowadzenie 2:0. Chwilę później stracił co prawda serwis, ale w kolejnym gemie ponownie przełamał Włocha. Do końca meczu tenisiści toczyli wyrównaną walkę, ale Rosjanin nie wypuścił już zwycięstwa z rąk.

Dla Sinnera to druga porażka w finale w Miami w karierze. Wcześniej w 2021 roku uległ Hubertowi Hurkaczowi. Przed rokiem odpadł w ćwierćfinale.

27-letni Miedwiediew, rozstawiony z numerem czwartym, ma znakomity bilans meczów w tym sezonie - wygrał 29 i przegrał tylko trzy. Tytuł w Miami jest jego czwartym w tym roku - wcześniej zwyciężył w turniejach w Rotterdamie, Dausze i Dubaju. W Indian Wells dopiero w finale uznał wyższość Hiszpana Carlosa Alcaraza.

Dzięki triumfowi w najnowszym notowaniu rankingu ATP awansuje z piątego na czwarte miejsce. Sinner mimo porażki przesunie się na najwyższą w karierze dziewiątą pozycję.