Manchester United's draw with West Brom

Wyrównującego gola w 87. minucie meczu dla Manchesteru United strzelił Daley Blind (Fot. Getty Images)
Manchester United manager Louis van Gaal insists they can still overhaul Premier League leaders Chelsea despite a 10-point gap between the two sides.

To już szósty mecz z rzędu bez zwycięstwa na wyjeździe w Premier League "Czerwonych Diabłów". To najgorszy rezultat ekipy z Old Trafford od... 18 lat. I tym razem niewiele brakowało, aby pojedynek zakończył się porażką.

Po pierwszej połowie prowadzili gospodarze 1:0. Trzy minuty po przerwie Marouane Fellaini strzelił wyrównującego gola, ale radość piłkarzy van Gaala trwała krótko. Bez zawieszonego kapitana Wayne'a Rooney'a, goście grali nieskutecznie, popełniali błędy w obronie.

Drugie trafienie dla West Bromwich w 65. minucie zaliczył Saido Berahino, który w tym sezonie w ekstraklasie już po raz szósty wpisał się na listę strzelców.

Manchester od porażki uratował Holender Daley Blind w 87. minucie. W końcówce przewaga gości była przytłaczająca, ale do zwycięstwa zabrakło czasu.

"Czerwone Diabły" utrzymały szóste miejsce w tabeli, gospodarze awansowali na 14. pozycję.