Manchester United wins the exciting finish

Manchester United pokonał Crystal Palace 3:2. (Fot. Getty Images)
Manchester United defeated at the Crystal Palace 3: 2 away, although he lost just 0: 2, in the Monday match ending the 29th round of the English football league. Thus, the 'Red Devils' were promoted to the second place in the table.

Po 48 minutach gospodarze niespodziewanie prowadzili 2:0. W 11. minucie z dystansu uderzył Andros Townsend, piłka odbiła się od jednego z obrońców gości, a kompletnie zmylony David de Gea odprowadził ją wzrokiem. Hiszpański bramkarz po raz drugi skapitulował niespełna trzy minuty po zmianie stron - Holender Patrick van Aanholt mocnym strzałem posłał piłkę przy bliższym słupku.

Siedem minut później bramkę kontaktową zdobył głową obrońca Chris Smalling, którego gospodarze pozostawili bez opieki w polu karnym. W 76. minucie Chilijczyk Alexis Sanchez trafił w poprzeczkę, a piłka spadła pod nogi Romelu Lukaku. Belg kilka razy zamachnął się, aby oddać strzał i ostatecznie zmieścił piłkę pomiędzy obrońcami a bramkarzem gospodarzy. To jego 14. trafienie w w sezonie.

O zwycięstwie gości zadecydował silny strzał z woleja sprzed pola karnego Serba Nemanji Matica już w doliczonym przez sędziego czasie gry.

"Czujemy się trochę zranieni, ale myślę, że najbardziej doświadczeni gracze staną na wysokości zdania i zespół szybko się pozbiera. Wiadomo, że każdy punkt jest dla nas bezcenny, ale nie patrzymy zbyt często w tabelę, by nie nakładać na siebie dodatkowej pracy" - przyznał trener pokonanych Roy Hodgson.

Ekipa Crystal Palace, jak podała stacja BBC, po raz pierwszy przegrała w Premier League spotkanie, w którym prowadziła różnicą dwóch goli. Z kolei piłkarze United po raz pierwszy od grudnia 2013 roku odrobił dwubramkową stratę i zakończył mecz zwycięsko.

Rezerwowym w zespole Crystal Palace był Jarosław Jach, który zimą przeniósł się z Zagłębia Lubin.
Tym samym Manchester United wyprzedził w tabeli Liverpool i jest drugi, ale z 16-punktową stratą do prowadzącego lokalnego rywala - City.

"Czerwone Diabły" mają nad "The Reds" dwa punkty przewagi i w sobotę podejmą ich na Old Trafford. Crystal Palace z 27 punktami pozostaje na trzecim miejscu od końca.