Manchester United wins Premier League opener

W 78. minucie znakomitą sytuację na podwyższenie prowadzenia zmarnował Romelu Lukaku... (Fot. Getty Images)
Manchester United manager Jose Mourinho praised 'monster' Paul Pogba after he captained the side and scored the opening goal in the win over Leicester City on the first day of the Premier League season. Pogba - linked with Barcelona this summer - was a surprise starter only four days after his return to training, having won the World Cup with France just under a month ago.

Pierwszego gola dla "Czerwonych Diabłów" zdobył w trzeciej minucie złoty medalista mistrzostw świata w Rosji Francuz Paul Pogba z rzutu karnego. "Jedenastkę" dla gospodarzy sędzia podyktował za zagranie ręką jednego z obrońców "Lisów" w polu karnym.

W 78. minucie znakomitą sytuację na podwyższenie prowadzenia zmarnował Romelu Lukaku. Belg znalazł się sam na sam z bramkarzem Kasperem Schmeichelem, ale Duńczyk szczęśliwie odbił piłkę, która pofrunęła tuż nad poprzeczką.

Za to do siatki trafił w 83. minucie Luke Shaw, zmieniając wynik na 2:0. Był to jego pierwszy gol dla United w 67. występie w tym klubie.

Gości stać było tylko na jedną bramkę w doliczonym czasie drugiej połowy - na listę strzelców wpisał się Jamie Vardy, który rozpoczął to spotkanie na ławce rezerwowych. W końcówce piłkarze Leicester City mieli jeszcze rzut rożny i w polu karnym "Czerwonych Diabłów" znalazł się nawet Schmeichel, ale gol już nie padł.

Pozostałe mecze pierwszej kolejki zostaną rozegrane dzisiaj i jutro. Tytułu broni Manchester City, który zainauguruje sezon spotkaniem z Arsenalem w Londynie.