Lucas Vázquez goal helps Real Madrid bounce back with win over Valencia

"Carvajal i Benzema napędzali Real" - podsumowała mecz "Marca". (Fot. Getty Images)
Real Madrid moved to within three points of leaders Sevilla with victory over Valencia at the Bernabeu. An eighth-minute Daniel Wass own goal and Lucas Vazquez's late strike earned Real boss Santiago Solari his sixth win from seven games since he took charge of the team in October.

Pierwszy gol na stadionie Santiago Bernabeu padł już w ósmej minucie. Po dośrodkowaniu Daniego Carvajala pechowo interweniował duński obrońca gości Daniel Wass, który głową skierował piłkę do własnej bramki. W końcówce na 2:0 podwyższył Lucas Vazquez, który popisał się płaskim strzałem z pola karnego po podaniu Karima Benzemy.

W drugiej połowie w kilku przypadkach od straty gola uratował gospodarzy belgijski bramkarz Thibaut Courtois, m.in. broniąc uderzenie belgijskiego rezerwowego "Nietoperzy" Michy Batshuayia.

"Carvajal i Benzema napędzali Real" - podsumowała "Marca". W zgodnej opinii obserwatorów triumfator trzech ostatnich edycji Ligi Mistrzów po raz kolejny nie zademonstrował jednak olśniewającej formy, choć tym razem - jak zaznaczył ten sportowy dziennik - "było godnie".

Wśród gospodarzy zabrakło Brazylijczyka Marcelo i Niemca Toniego Kroosa, a Isco pojawił się na murawie na ostatnie 10 minut.

Piłkarze trenera Santiago Solariego, którzy w tym sezonie La Liga doznali już pięciu porażek, choć częściowo zrehabilitował się za ubiegłotygodniową wpadkę z Eibar i porażkę na wyjeździe aż 0:3.

Valencia, która w tym tygodniu pożegnała się z Ligą Mistrzów i na wiosnę wystąpi w 1/16 finału Ligi Europejskiej, na krajowym podwórku wyraźnie rozczarowuje. Sobotnia porażka była co prawda dopiero trzecią w sezonie, ale zespół trenera Marcelino odniósł tylko trzy zwycięstwa i plasuje się na 13. pozycji.