Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

The drastic Tube station changes being considered to save TfL money

 The drastic Tube station changes being considered to save TfL money
Komunikacja miejska w Londynie może nie przetrwać kryzysu, jeśli nie zostaną wprowadzone drastyczne środki. (Fot. Getty Images)
TfL are considering reforming the London Underground in order to try and plug a £2 billion funding gap. The capital’s transport network has been hit hard by a huge reduction in travel during the coronavirus pandemic.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Sieć transportowa w brytyjskiej stolicy mocno ucierpiała z powodu ogromnego ograniczenia ruchu podczas pandemii koronawirusa.

"Przed wybuchem pandemii TfL był na dobrej drodze do osiągnięcia poziomu stabilności finansowej. Jednak Covid-19 ujawnił, że nasz model finansowania, czyli poleganie w nieproporcjonalnym stopniu na przychodach z opłat, po prostu nie działa w obliczu tak niszczycielskiego szoku finansowego" - ocenił komisarz TfL, Andy Byford.

W niezależnym przeglądzie, zleconym przez burmistrza Sadiqa Khana i TfL, zalecono m.in. cięcia połączeń kolejowych, autobusowych i rzecznych (River Bus) w Londynie.

"Chociaż nie można określić dokładnej wielkości luki finansowej, to wstępne szacunki wskazują, że liczba ta jest bliska 2 mld funtów rocznie" - wskazano w raporcie.

Sugerowane zmiany obejmują też duże cięcia w rozkładzie londyńskiego metra, w tym likwidację nocnego The Tube i znaczną redukcję połączeń poza szczytem oraz w weekendy.

Ponadto w przeglądzie zalecono szeroki zakres zmian w sposobie funkcjonowania stacji metra, w tym zmniejszenie liczby personelu przy bramkach i na peronach, a nawet - stacje bez pracowników.

W raporcie wspomina się też o 10 stacjach, które mogłyby być zamknięte w weekendy. Na razie nie określono jednak, o które przystanki metra chodzi. 

Zastosowanie wszystkich powyższych środków pozwoliłoby TfL zaoszczędzić 563 mln funtów rocznie. "Jeśli nie wykona się żadnych działań, stan infrastruktury transportowej Londynu ulegnie znacznemu pogorszeniu" - ostrzeżono w analizie.

Czytaj więcej:

Londyn: Metro bez maszynistów "kosztowałoby £7 miliardów"

Londyn: Nowa stacja metra Nine Elms jest "bliska ukończenia"

Londyn bez nocnego metra w Sylwestra

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 03.12.2021
  GBP 5.4021 złEUR 4.5934 złUSD 4.0653 złCHF 4.4165 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement