Menu

London headed for Tier 2 when lockdown ends (but it’ll feel like Tier 3)

London headed for Tier 2 when lockdown ends (but it’ll feel like Tier 3)
Jakie obostrzenia będą obowiązywać w Londynie od 3 grudnia? Prawdopodobnie dowiemy się już w czwartek. (Fot. Getty Images)
London appeared to be heading for a return to Tier 2 restrictions when lockdown ends. The change on December 3 is expected to mean that non-essential shops, restaurants, pubs and gyms can reopen in the capital.
Advertisement
News available in Polish

Wczoraj premier Boris Johnson potwierdził, że po zakończeniu lockdownu 2 grudnia w Anglii nastąpi powrót do trzypoziomowej skali restrykcji regionalnych, które jednak zostaną wzmocnione w stosunku do poprzedniej wersji.

Jeśli - jak się oczekuje - w Londynie zostanie wprowadzony 2. stopień obostrzeń, na zewnątrz będzie obowiązywała "reguła sześciu" i w mocy pozostanie zakaz spotykania się w zamkniętych pomieszczeniach z osobami spoza własnego gospodarstwa domowego. Puby i bary mogą być otwarte, ale tylko jeśli alkohol podawany będzie wraz ze znaczącymi posiłkami.

Premier Boris Johnson ma ogłosić w czwartek, który poziom będzie obowiązywał od 3 grudnia w różnych częściach kraju. W sprawie Londynu nie podjęto jeszcze żadnych wiążących decyzji, ale wiele może zależeć od tego, czy w najbliższych dniach nastąpi istotna zmiana w przebiegu epidemii w brytyjskiej stolicy.

Liderzy londyńskich społeczności jeszcze nie zalecili rządowi, jaki stopień restrykcji byłby najbardziej odpowiedni, ale oczekuje się, że nie będzie on wyższy od 2. (Fot. Getty Images)

Liderzy londyńskich społeczności jeszcze nie zalecili rządowi, jaki stopień koronawirusowych restrykcji jest - ich zdaniem - najbardziej odpowiedni. Jednak umieszczenie brytyjskiej stolicy na najwyższym 3. poziomie, spotkałoby się z ostrym sprzeciwem niektórych polityków i przedsiębiorców - wskazuje Standard.co.uk.

"Ponowne otwarcie Londynu w bezpieczny i zrównoważony sposób ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia sprzedawcom detalicznym i branży rekreacyjnej okazji do nadrobienia kilku miliardów straconych funtów" - twierdzi Jace Tyrrel, dyrektor New West End Company, która zrzesza dziesiątki biznesów w centrum Londynu.

"Mamy nadzieję, że rząd umieści Londyn co najwyżej na poziomie 2., jeśli nie 1." - dodaje.

Czytaj więcej:

Anglia: Posłowie poparli trzystopniowe restrykcje i zamykanie pubów o 22:00

Anglia: Święta mogą być wyjątkowo trudne, gdy skończy się lockdown

Anglia: Gdzie mogą wrócić ostre restrykcje po zakończeniu lockdownu?

Większość dzielnic Londynu z własnymi aplikacjami do śledzenia Covid-19

Johnson potwierdza: Po lockdownie powrót do regionalnych wzmocnionych restrykcji

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement