Liverpool crashed Huddersfield Town

Piłkarze Liverpoolu dali z siebie 100 procent we wczorajszym meczu. (Fot. Getty Images)
Liverpool players do not give up the fight for the championship of England. In the match of the 36th round they defeated Huddersfield Town 5-0 and at least tomorrow they will lead the table. Two goals were scored by Mohamed Salah and Sadio Mane, and one by Naby Keit.

W meczu z ostatnią drużyną w tabeli Liverpool był zdecydowanym faworytem i fakt ten szybko potwierdził. Już po 15 sekundach i błędzie defensywy gości wynik otworzył Keita.

Przed przerwą kibice oglądali jeszcze dwie bramki. Najpierw trafił Mane, a potem Salah. Ścigający się o koronę króla strzelców afrykańscy piłkarze w drugiej połowie dołożyli po kolejnym trafieniu. Salah ma na koncie 21 goli i prowadzi w zestawieniu, Senegalczyk od Egipcjanina ma tylko o jednego mniej. Mane miał szansę na hat-tricka, ale trafił w słupek.

"The Reds" mają teraz dwa punkty przewagi nad Manchesterem City, ale podopieczni trenera Josepa Guardioli swój mecz wyjazdowy z Burnley rozegrają dopiero w niedzielę. Jeśli "The Citizens" zdobędą w ostatnich trzech spotkaniach komplet punktów, zostaną pierwszą od 2009 roku drużyną, która obroniła tytuł.

Liverpool natomiast na mistrzostwo czeka od 1990 roku i choć w tym sezonie może zdobyć aż 97 punktów, to do mistrzostwa może to nie wystarczyć. Dotychczas najwięcej punktów - 89 - wicemistrz miał w sezonie 2011/12, kiedy Manchester United gorszą różnicą bramek ustąpił Manchesterowi City.