Paris St-Germain 6-1 Angers: Neymar scores twice

Neymar wraca do formy? (Fot. Getty Images)
Neymar scored twice as Paris St-Germain thrashed Angers 6-1 to move within a point of Ligue 1 leaders Rennes. The Brazil forward struck either side of half-time for the three-time defending champions, after Alessandro Florenzi had given them an early lead.

Paryżanie rozpoczęli ligowe rozgrywki od dwóch porażek (na początku sezonu występowali bez kilku czołowych piłkarzy), ale w kolejnych meczach niedawni finaliści Ligi Mistrzów pokazali, że wracają już na właściwe tory.

W piątkowy wieczór odnieśli czwarte ligowe zwycięstwo w rzędu, bilans bramkowy w tych spotkaniach wyniósł 12-1.

W meczu z Angers dwie bramki zdobył Neymar, który wcześniej nie miał trafienia w sezonie. W piątek zaliczył także asystę.

Po jednym golu dołożyli Włoch Alessandro Florenzi (powołany do kadry m.in. na mecz z Polską w Lidze Narodów), Niemiec Julian Draxler, Senegalczyk Idrissa Gueye oraz francuski mistrz świata Kylian Mbappe, który w 84. minucie ustalił wynik.

Gości stać było tylko na trafienie reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej Ismaela Traore w 52. minucie, wówczas na 1:3.

W tabeli wicelider PSG ma 12 punktów, zaś Angers - dziewięć.

Lider Rennes (13) zagra jutro u siebie z przedostatnim Reims.