Serie A: Napoli further away from the national championship

Piotr Zieliński z Napoli (z prawej) walczy o piłkę z Carlesem Perezem z Romy we wczorajszym meczu. (Fot. MB Media/Getty Images)
Napoli drew 1-1 at home against Roma in the 33rd round of the Italian Premier League and reduced their chances of winning the league title they have been waiting for since 1990. Piotr Zielinski played for the home team from the 57th minute, while Nicola Zalewski was in the visitors' starting line-up.

Napoli prowadziło przez większość spotkania - gola już w 11. minucie z rzutu karnego strzelił Lorenzo Insigne. Gospodarzem bardzo niewiele zabrakło do utrzymania korzystnego wyniku, ale w doliczonym czasie gry (90+1.) wyrównał Stephan El Shaarawy.

Zieliński rozpoczął mecz na ławce Napoli i wszedł w 57. minucie, zastępując Słowaka Stanislava Lobotkę. Całe spotkanie rezerwowym był bramkarz Hubert Idasiak.

Natomiast w ekipie Romy Zalewski grał od początku - do 75. minuty, gdy zmienił go późniejszy bohater gości El Shaarawy.

W tabeli Napoli ma 67 punktów, zajmuje trzecią lokatę. Roma z 58 jest piąta.

Na czele pozostają dwa zespoły z Mediolanu - Milan z dorobkiem 71 pkt i broniący tytułu Inter z 69, ale i jednym spotkaniem zaległym.

Oba swoje mecze rozegrały już w piątek. "Rossoneri", którzy w dwóch poprzednich kolejkach bezbramkowo zremisowali, na San Siro wygrali z przedostatnią Genoą 2:0. Z kolei Inter na wyjeździe uporał się ze Spezią 3:1.

Dzisiaj drużyny z Mediolanu zmierzą się w rewanżu półfinału Pucharu Włoch. W pierwszym spotkaniu, w którym w roli gospodarza wystąpił AC Milan, było 0:0.