Inter Milan leave it late to win at Parma

Na zdj.: Gervinho (po prawej) właśnie strzelił gola Parmie. (Fot. Getty Images)
Inter Milan scored twice in the last seven minutes to secure a dramatic 2-1 win at Parma as they remain third in Serie A.
After an early opener from former Arsenal striker Gervinho, Inter looked likely to drop points but hit back with headers from Stefan de Vrij and Alessandro Bastoni in the closing stages.

Prowadzenie Parmie w 15. minucie dał Gervinho, który po świetnym, krosowym podaniu Juraja Kucki wymanewrował obronę i trafił do siatki.

Inter długo w ataku prezentował się niemrawo. Dopiero w 84. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skuteczną główką popisał się Stefan de Vrij.

Chwilę później czerwoną kartką ukarany został Kucka, a w 87. minucie, także uderzeniem głową, zwycięstwo gościom zapewnił Alessandro Bastoni.

Inter w tabeli jest trzeci. Do prowadzącego Juventusu Turyn, którego bramkarzem jest Wojciech Szczęsny, traci osiem punktów, natomiast do drugiego Lazio Rzym cztery.

"Stara Dama" już w piątek rozbiła u siebie Lecce 4:0. Lazio dzień później na własnym obiekcie wygrało z Fiorentiną 2:1.

Do zakończenia sezonu pozostało dziesięć kolejek.