Alexis Sanchez helps Inter Milan move within six points of Juventus

Inter na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu traci tylko sześć punktów do Juventusu Turyn. (Fot. Getty Images)
Antonio Conte prasied in-form Alexis Sanchez as an 'extra weapon' as the Chilean inspired Inter Milan to a 4-0 win over lowly SPAL to move second in Serie A, six points behind leaders Juventus.

Wynik w pierwszej połowie otworzył Antonio Candreva, a w drugiej na listę strzelców wpisali się Cristiano Biraghi, Chilijczyk Alexis Sanchez i Roberto Gagliardini. W drużynie gospodarzy mecz rozpoczął Arkadiusz Reca, którego w 66. minucie zmienił inny reprezentant Polski Thiago Cionek, a od 81. minuty grał też Bartosz Salamon. Ekipa z Ferrary jest już praktycznie skazana na degradację.

Z kolei Inter na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu traci tylko sześć punktów do Juventusu Turyn, który nie wygrał żadnego z trzech ostatnich meczów. W środę "Stara Dama", z Wojciechem Szczęsnym w bramce, zremisowała na wyjeździe z Sassuolo 3:3.

W drugim wczorajszym meczu Serie A, w którym spotkały się drużyny walczące o utrzymanie, Torino pokonało Genoę 3:0 po bramkach Brazylijczyka Bremera, Serba Sasy Lukica oraz Andrei Belottiego. Ten ostatni zawodnik strzelił gola w siódmym z rzędu meczu.

Gospodarze odetchnęli z ulgą, bo mają już osiem punktów przewagi nad pierwszą drużyną ze strefy spadkowej - Lecce.