Inter Milan 3-1 Lazio: Romelu Lukaku scores brace to reach 300 career goals

Lukaku strzelił dwie bramki dla Interu, prowadząc drużynę do zwycięstwa. (Fot. Getty Images)
Inter Milan's Romelu Lukaku scored twice and set up another goal as they beat visitors Lazio 3-1 on Sunday to move a point above AC Milan at the top of the Serie A standings.

Lukaku wynik otworzył w 22. minucie, kiedy wykorzystał rzut karny. Na 2:0 podwyższył tuż przed przerwą. To było jego 15. i 16. trafienie w tym sezonie, dzięki czemu w klasyfikacji strzelców zrównał się z prowadzącym Portugalczykiem Cristiano Ronaldo z Juventusu Turyn.

Co prawda w 61. minucie kontaktową bramkę dla Lazio zdobył Gonzalo Escalante, ale odpowiedź Interu była bardzo szybka. Trzy minuty później wynik ustalił Lautaro Martinez, a Lukaku tym razem wystąpił w roli podającego.

Inter w tabeli o punkt wyprzedza AC Milan, który w sobotę niespodziewanie przegrał na wyjeździe ze Spezią 0:2. Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej połowie. W 56. minucie prowadzenie zapewnił miejscowym Giulio Maggiore, a 11 minut później na 2:0 podwyższył Simone Bastoni. W przypadku obu tych zawodników to ich premierowe trafienia na najwyższym krajowym szczeblu.

Już za tydzień lider z wiceliderem zmierzą się w derbach Mediolanu.

Na trzecim miejscu jest Roma, która w niedzielę gładko pokonała u siebie Udinese 3:0. Dwie bramki zdobył Jordan Veretout, a jedną Pedro Rodriguez. Od Interu stołeczny zespół dzieli siedem punktów.