AC Milan fight back again to salvage draw at Genoa

Na zdj.: Kalulu Kyatengwa z AC Milan strzela drugiego, wyrównującego gola dla swojej drużyny. (Fot. Getty Images)
AC Milan twice came from behind to salvage a 2-2 draw at relegation-battling Genoa on Wednesday and cling on to top spot in Serie A. Genoa striker Mattia Destro scored twice in the second half but on both occasions the hosts were soon pegged back thanks to goals from Davide Calabria and Pierre Kalulu.

Milan jest niepokonany w Serie A od 8 marca, kiedy przegrał 1:2 z... Genoą, tyle że w Mediolanie. W 24 kolejnych spotkaniach, wliczając to środowe, "Rossoneri" za każdym razem zdobyli przynajmniej jeden punkt.

Bliski pogrążenia ich był Mattia Destro, który wpisał się na listę strzelców w 47. i 60. minucie. Gościom udało się odpowiedzieć na oba te trafienia, a dokonali tego Davide Calabria (52.) i Francuz Pierre Kalulu (83.).

Milan ma 28 punktów, a tuż za jego plecami jest Inter, który zgromadził 27. W środę podopieczni Antonio Contego pokonali Napoli 1:0 dzięki bramce Belga Romelu Lukaku z rzutu karnego w 73. minucie. Chwilę wcześniej za niesportowe zachowanie sędzia wyrzucił z boiska napastnika gości Lorenzo Insigne.

Verona Pawła Dawidowicza (grał do 88. minuty) przegrała u siebie z Sampdorią Genua 1:2, a Fiorentina, z bramkarzem Bartłomiejem Drągowskim, zremisowała na swoim stadionie z Sassuolo 1:1. Podziałem punktów zakończyło się też wyjazdowe spotkanie Cagliari (Sebastian Walukiewicz do 71. minuty) z Parmą - 0:0.

Wcześniej Juventus Turyn, w składzie z bramkarzem Wojciechem Szczęsnym, zremisował u siebie z Atalantą Bergamo 1:1. To już szósty remis "Starej Damy" w tym sezonie Serie A.

Bramki w Turynie padły po efektownych uderzeniach z dystansu, ale bramkarze obu zespołów - Szczęsny i Pierluigi Gollini - i tak zasłużyli na wysokie noty.

Broniący tytułu gospodarze objęli prowadzenie w 29. minucie po uderzeniu Federico Chiesy. To pierwszy ligowy gol w koszulce Juventusu 23-letniego reprezentanta Włoch, który dołączył do ekipy mistrza Włoch tego lata z Fiorentiny.

W 57. minucie z kolei ładnym strzałem popisał się Szwajcar Robin Freuler, przerzucając piłkę nad Szczęsnym.

"Stara Dama" ma 24 punkty i jest na trzecim miejscu. Za nią są Napoli i Sassuolo - po 23 pkt.