Bundesliga: Victories of the top teams

Zawodnicy Bayern Monachium cieszą się ze zdobycia trzeciego gola we wczorajszym meczu z VfL Bochum. (Fot. Getty Images)
There were no changes in the top places of the German Football Premier League table in the 20th round. Bayern Munich, Union Berlin and Borussia Dortmund won their matches yesterday. The Bavarians are one point ahead of the capital city team, and three ahead of BVB.

Bayern miał najłatwiejsze zadanie, bo podejmował znajdujące się tuż nad strefą spadkową VfL Bochum. Monachijczycy gładko wygrali 3:0, a na listę strzelców wpisali się Thomas Mueller w 41. minucie, Kingsley Coman w 64. i Serge Gnabry w 73.

Najtrudniejszego rywala miał natomiast Union, który na wyjeździe grał z czwartym przed tą kolejką RB Lipsk. Berlińczycy przegrywali od 24. minuty, kiedy do siatki trafił Benjamin Henrichs. Losy meczu udało im się odwrócić w drugiej połowie. W 61. wyrównał Janik Haberer, a w 72. zwycięstwo zapewnił im Robin Knoche.

Gospodarze byli blisko wyrównania, ale po analizie VAR sędzia z powodu spalonego nie uznał gola Yussufa Poulsena.

Borussia wygrała na wyjeździe z Werderem Brema 2:0. Bramki zdobyli Jamie Bynoe-Gittens w 67. minucie i Julian Brandt w 85.

Union i Borussia mogą się pochwalić serią pięciu zwycięstw z rzędu.