Bundesliga: Borussia Dortmund beat Augsburg 4-3

Mecz był bardzo emocjonujący do samego końca. (Fot. Getty Images)
Struggling with cancer, Sebastian Haller made his debut in the German football league. His Borussia Dortmund at Signal Iduna Park defeated Augsburg 4:3. The Ivorian striker replaced Youssoufa Moukoko in the 62nd minute of the match.

Haller latem przeszedł z Ajaksu Amsterdam do BVB za 31 mln euro. Niedługo po dołączeniu do niemieckiego klubu wykryto u niego raka jąder. Piłkarz przechodził chemioterapię i nie trenował przez kilka miesięcy. Wrócił do gry w styczniu. Zagrał w sparingach z Fortuną Duesseldorf (5:1) i FC Basel (6:0). W tym drugim spotkaniu strzelił trzy gole.

Niedzielny mecz z Augsburgiem był dla Hallera pierwszym oficjalnym występem w żółto-czarnych barwach. W drużynie gości od pierwszej minuty zagrało dwóch Polaków: bramkarz Rafał Gikiewicz i prawy obrońca Robert Gumny.

W pierwszej połowie bramki dla BVB zdobyli Jude Bellingham i Nico Schlotterbeck, a dla gości Arne Maier i Ermedin Demirovic. W drugiej połowie napastnik Borussii Jamie Bynoe-Gittens trafił na 3:2. Po chwili wyrównał David Colina. Wynik spotkania w 78. minucie ustalił Giovanni Reyna.

Po 16 meczach Borussia Dortmund ma 28 pkt i zajmuje szóste miejsce w tabeli Bundesligi. Prowadzi Bayern Monachium z dorobkiem 35 pkt. W ostatnim meczu 16. kolejki Borussia Moenchengladbach gra z Bayerem Leverkusen.