Spanish league: Barcelona smashed by Real Valladolid, Lewandowski's honorable goal

Robert Lewandowski strzelił jedną bramkę, choć nie pomogło to jego zespołowi. (Fot. Getty Images)
Barcelona lost 3-1 away to Real Valladolid in the 36th round of the Spanish football top flight. Robert Lewandowski played the whole match and scored an honorable goal towards the end of the second half.

"Blaugrana" fatalnie rozpoczęła spotkanie. Już w drugiej minucie Andreas Christensen skierował piłkę do własnej bramki. Valladolid wciąż dążył do podwyższenia prowadzenia. Darwin Machis uderzył z woleja na bramkę, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę.

W 20. min sędzia podyktował rzut karny po interwencji Erica Garcii. Cyle Larin z 11 metrów pewnie strzelił w prawy dolny róg bramki i bramkarz Marc-Andre ter Stegen został pokonany po raz drugi.

Następnie do głosu doszła "Duma Katalonii", która stworzyła sobie kilka dogodnych okazji. Raphinha wpadł w pole karne i uderzył, ale Jordi Masip dobrze zareagował. Piłkarze Barcelony wykonali rzut rożny, po którym głową uderzył Christensen, lecz bramkarz Valladolid znów nie dał się zaskoczyć. W 32. min Lewandowski uderzył bez przyjęcia lewą nogą, ale piłka przeleciała obok słupka.

W przerwie trener Xavi Hernandez dokonał dwóch zmian. Inaki Pena wszedł za Ter Stegena, a Franck Kessie zastąpił Sergiego Roberto. Katalończycy mieli ponad 70 procent posiadania piłki, ale piłkarze Valladolid skutecznie się bronili i kontratakowali. W 60. min Gonzalo Plata z lewego skrzydła wykonał centrostrzał, po którym piłka odbiła się od słupka.

W 75. Larin dośrodkował do Platy, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem podwyższył na 3:0. Po chwili wprowadzony z ławki Lucas Rosa przelobował bramkarza Barcelony, lecz piłka trafiła w słupek. Następnie Plata oddał niecelny strzał głową na pustą bramkę.

Frenkie de Jong pod koniec drugiej połowy posłał prostopadłe podanie do wychodzącego na wolną pozycję Lewandowskiego, który strzelił 23. gola w tym sezonie La Liga.