Barcelona held to 2-2 draw at Celta Vigo

Barcelona ma 69 punktów i o jeden wyprzedza "Królewskich". (Fot. Getty Images)
Barcelona was held by Celta Vigo to 2-2 after conceding an 88th-minute equalizer on Saturday, opening the way for Real Madrid to take sole possession of the Spanish league lead. Iago Aspas scored from a clever low free kick that went outside the wall to steal the win from Barcelona, which moved one point in front of Madrid ahead of the rival's visit to last-placed Espanyol on Sunday.

"Duma Katalonii" dwukrotnie prowadziła po bramkach Urugwajczyka Luisa Suareza (20. i 67. minuta), ale gospodarzom udało się dwa razy doprowadzić do wyrównania. Niemieckiego bramkarza Marca-Andre ter Stegena pokonali Rosjanin Fiodor Smołow (50.) i z rzutu wolnego Iago Aspas (88.).

W końcówce Celta mogła nawet strzelić zwycięską bramkę, ale w stuprocentowej sytuacji pomylił się Nolito, który zamiast posłać piłkę do siatki z bliska zagrał ją wprost do ter Stegena.

Suarez ma 13 ligowych goli w tym sezonie i awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców, mimo że przez wiele miesięcy pauzował z powodu kontuzji. Lepsi od niego są tylko Argentyńczyk Lionel Messi, który asystował przy obu sobotnich trafieniach Urugwajczyka - 21 bramek oraz Francuz Karim Benzema z Realu Madryt - 17.

Barcelona nie wygrała, ale mecz zakończył się remisem. (Fot. Getty Images)

Barcelona ma 69 punktów i o jeden wyprzedza "Królewskich". Podopieczni francuskiego trenera Zinedine'a Zidane'a mają jednak w tym sezonie lepszy bilans bezpośrednich spotkań z odwiecznym rywalem (0:0 i 2:0), więc będą przed nim w tabeli w przypadku równej liczby punktów.

Celta ma 34 "oczka" i konsekwentnie oddala się od strefy spadkowej, choć nie może być jeszcze pewna utrzymania.