La Liga: Real wins with Alaves, Alaba's debut

Benzema nie zawiódł swojej drużyny i kibiców Realu. (Fot. Getty Images)
Real Madrid players started the season of the Spanish league with a strong accent. The 'Royal' team defeated Alaves 4: 1 away, and the experienced French forward Karim Benzema scored two goals. Austrian David Alaba made his debut in the team.

Piłkarze Realu przystąpili do nowej edycji już bez obrońcy Sergio Ramosa (obecnie jest zawodnikiem Paris Saint-Germain), ale ze sprowadzonym z Bayernu Monachium Alabą i z nowym szkoleniowcem - Carlo Ancelottim, który pracował już na Santiago Bernabeu w latach 2013-15.

Do przerwy wieczornego meczu nie było goli, jednak tuż po niej Real zaczął mocne strzelanie. Między 48. i 62. minutą goście zdobyli trzy bramki - dwie Benzema, a jedną Nacho.

Gospodarze odpowiedzieli w 65. minucie po strzale z rzutu karnego Joselu (faulował bramkarz Thibaut Courtois), lecz ostatnie słowo należało do Realu. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Vinicius Junior, któremu dośrodkował na głowę Alaba.

W niedzielę Barcelona - po raz pierwszy od 17 lat bez Lionela Messiego, który po wygaśnięciu umowy przeszedł do Paris Saint-Germain - podejmie Real Sociedad San Sebastian.

Tego samego dnia broniące tytułu stołeczne Atletico, w którym już 11. sezon w roli trenera rozpocznie Diego Simeone, zmierzy się na wyjeździe z Celtą Vigo.