Barcelona blow chance to go top of La Liga after shock defeat to Granada

To była zaskakująca porażka Barcelony... (Fot. Getty Images)
Barcelona coach Ronald Koeman lamented his side’s inefficiency at both ends of the pitch as they blew the chance to go top of La Liga on Thursday by losing 2-1 to Granada at Camp Nou.

Zaczęło się zgodnie z planem. Barcelona miała przewagę, a w 23. minucie po ładnej asyście Antoine'a Griezmanna na listę strzelców wpisał się Lionel Messi.

Korzystny dla gospodarzy wynik utrzymywał się do 63. minuty. Wówczas dali się zaskoczyć, a do remisu doprowadził Darwin Machis. Chwilę później na trybuny sędzia odesłał trenera Barcelony Ronalda Koemana.

Jego podopieczni rzucili się do ataków, ale umieścić piłki w siatce nie potrafili. Granada problemów ze skutecznością nie miała i w 79. minucie wykorzystała drugą ze swoich nielicznych okazji. Jak się okazało zwycięską bramkę zdobył Jorge Molina. Goście oddali tylko dwa celne strzały i oba zakończyły się golami.

Na pięć kolejek przed końcem sezonu liderem jest Atletico Madryt, które o dwa punkty wyprzedza Real Madryt i Barcelona. W grze o tytuł jest jeszcze czwarta Sevilla; do lidera traci trzy punkty.