FC Barcelona are champions, although they lost to Real Sociedad

Honorowa bramka podczas meczu z Sociedadem była 22. trafieniem polskiego piłkarza w sezonie. (Fot. Pedro Salado/Quality Sport Images/Getty Images)
Already confident of the championship title, Barcelona lost at home to Real Sociedad 1:2 in Saturday's match of the 35th round of the Spanish top league. An honorable goal for the 'Pride of Catalonia' was scored in the 90th minute by Robert Lewandowski. It was the 22nd goal of the Polish footballer in the season.

Barcelona 27. tytuł w historii zapewniła sobie w ubiegłą niedzielę.

Lewandowski trafił do siatki głową wykorzystując dośrodkowanie Ferrana Torresa. W 53. minucie napastnik reprezentacji Polski został ukarany żółtą kartką.

Lewandowski przewodzi klasyfikacji strzelców. Drugi w niej Francuz Karim Benzema z Realu Madryt ma na koncie 17 goli.

Wcześniej dla gości trafili Mikel Merino w 5. minucie oraz Alexander Sorloth w 72.

Dzięki temu zwycięstwu Real Sociedad umocnił się na czwartym miejscu w tabeli i jest blisko występu w Lidze Mistrzów 2023/24.