Ligue 1: PSG confidently heading for the title

Mbappe nie zawiódł kibiców PSG. (Fot. Getty Images)
Paris Saint-Germain players are confidently heading for their eleventh French league title. The leader of the French league in Friday's match of the 32nd round ended 2: 1 with the last team of the table Angers. Kylian Mbappe scored both goals for the visitors.

PSG rozpoczął serię meczów z drużynami z dolnych rejonów tabeli, a zwłaszcza tymi, które bronią się przed spadkiem. Po outsiderze z Angers paryżan czekają starcia z Lorient, Troyes, Ajaccio, Auxerre, Strasbourgiem i Clermont. Żaden z tych klubów nie jest klasyfikowany powyżej 10. miejca.

Stołeczna jedenastka objęła prowadzenie już w 9. minucie. Kylian Mbappe w powstałym zamieszaniu na polu karnym, po wrzutce Leo Messiego, dopadł do piłki i po raz 21. w sezonie pokonał bramkarza rywali. Wicemistrz świata po kilkunastu minutach cieszył się z drugiego gola. I tym razem genialnym zagraniem popisał się Messi.

Goście uśpieni prowadzeniem w końcówce meczu zlekceważyli rywala. Kontaktowego gola po składnej akcji z kilku metrów zdobył rezerwowy Sada Thioub.

PSG prowadzi, mając 75 punktów na koncie. Najgroźniejszy rywal Olympique Marsylia (64) jutro zagra na wyjeździe w Lyonie.