Ligue 1: Messi's debut in PSG's winning match, Mbappe scores 2 goals

Ander Herrera i Lionel Messi podczas wczorajszego meczu, wygranego przez PSG. (Fot. Getty Images)
Lionel Messi made his debut on Sunday night for Paris Saint-Germain. The Argentine footballer entered the field in the 66th minute of the away match against Stade Reims in the 4th round of the French league, and his team won 2-0. Both goals have already been scored by Kylian Mbappe.

Messi przeszedł do PSG z Barcelony 10 sierpnia, ale do tej pory nie grał jeszcze w ekipie wicemistrza Francji, ponieważ po triumfie Argentyny w mistrzostwach Ameryki Południowej rozpoczął nieco później przygotowania do nowego sezonu.

Jeden z najlepszych piłkarzy w historii futbolu znalazł się w kadrze paryżan dopiero na niedzielny mecz w Reims. Rozpoczął na ławce rezerwowych - z jej perspektywy oglądał popis mistrza świata Kyliana Mbappe, który trafił do siatki gospodarzy w 16. i 63. minucie.

Messi pojawił się na boisku w 66. minucie, zastępując inną wielką gwiazdę PSG, Brazylijczyka Neymara.

Argentyńczyk nie miał zbyt wiele okazji do wykazania się - w przeciwieństwie do bramkarza gości Keylora Navasa, który kilka razy ratował faworyzowany zespół przed stratą gola.

34-letni Messi to najlepszy strzelec w historii Barcelony, z 672 golami w 778 meczach we wszystkich rozgrywkach. Zdobył z nią 10 tytułów mistrza Hiszpanii i czterokrotnie wygrał Ligę Mistrzów. Nie mógł pozostać w "Dumie Katalonii" z powodów finansowych.

Jest sześciokrotnym laureatem Złotej Piłki dla najlepszego zawodnika na świecie (2009, 2010, 2011, 2012, 2015, 2019).

W poprzednim sezonie z dorobkiem 30 bramek okazał się najskuteczniejszym piłkarzem hiszpańskiej ekstraklasy i po raz ósmy został królem strzelców. Natomiast w lipcu wywalczył z reprezentacją Argentyny po raz pierwszy w swojej karierze mistrzostwo Ameryki Południowej, zostając również uznanym za najlepszego piłkarza turnieju.

Paris Saint-Germain jest liderem francuskiej ekstraklasy z kompletem 12 punktów. Pozostające bez żadnego zwycięstwa Stade Reims zajmuje 17. miejsce - 3 pkt.