Premier League: Victories for Manchester teams

Erling Haaland tym razem nie strzelił bramki dla Manchesteru City. (Fot. Getty Images)
Manchester City beat Aston Villa 3:1 at home, while Manchester United won 2:0 away against Leeds United in the 23rd round of the Premier League. 'The Citizens' are second in the English league, while the Red Devils are third. Arsenal London are leading the way.

Manchester City już w pierwszej połowie prowadził trzema bramkami. Gole strzelili kolejno Rodri, Ilkay Gundogan oraz Riyad Mahrez z rzutu karnego. W 61. minucie rozmiary porażki Aston Villi zmniejszył Ollie Watkins.

Najlepszy strzelec ligi angielskiej - Erling Haaland tym razem nie powiększył swojego dorobku, ale asystował przy golu Gundogana.

Piłkarze Manchesteru United długo nie potrafili sforsować obrony Leeds, jednak w 80. minucie Luke Shaw podał do Marcusa Rashforda, który strzelił 12. gola w lidze w tym sezonie. Pięć minut później na 2:0 podwyższył Alejandro Garnacho.

Ostatnim meczem 23. kolejki Premier League będą dzisiejsze derby Liverpoolu, w których "The Reds" na Anfield podejmą Everton.

Arsenal w sobotę zremisował 1:1 z Brentford, ale po 21 rozegranych meczach prowadzi z dorobkiem 51 pkt. Manchester City rozegrał jedno spotkanie więcej i traci do "Kanonierów" trzy punkty. Trzeci Manchester United ma 46 pkt.