Premier League: Consistent wins for Manchester City and Liverpool.

Zwycięski gol Liverpoolu we wczorajszym meczu z Watfordem. (Fot. Getty Images)
Yesterday's matches of the 31st round of the English Premier League saw consistent victories for the top two teams. Table leaders and defending champions Manchester City beat Burnley 2-0 away, while Liverpool won at home against Watford by the same scoreline.

Pierwsi na boisko wybiegli "The Reds". Podopieczni trenera Juergena Kloppa nie zachwycili, ale najważniejszy cel zrealizowali - zdobyli trzy punkty. W 22. minucie prowadzenie uderzeniem głową dał im Diogo Jota. W 89. z rzutu karnego wygraną przypieczętował Fabinho. To była dziesiąta z rzędu ligowa wygrana Liverpoolu.

"The Citizens" z odpowiedzią nie mieli problemu. Oni w Burnley całkowicie zdominowali wydarzenia na boisku. Już w piątej minucie wynik otworzył Kevin De Bruyne, a w 25. podwyższył Ilkay Guendogan. Później goście kontrolowali sytuację i nie forsowali tempa.

Dla obu ekip nadchodzi bardzo gorący okres. Były to ostatnie ich mecze przed pierwszymi pojedynkami w ćwierćfinale Ligi Mistrzów - Liverpoolu z Benficą Lizbona i Manchesteru City z Atletico Madryt. 10 kwietnia w 32. kolejce zmierzą się w bezpośrednim spotkaniu w Manchesterze, a sześć dni później w półfinale Pucharu Anglii. W międzyczasie czekają ich rewanże w LM.

W tabeli Manchester ma punkt przewagi nad Liverpoolem. W walce o mistrzostwo praktycznie liczą się już tylko te dwie drużyny. Trzecią Chelsea od lidera dzieli już 14 punktów. Londyńczycy, którzy co prawda mają mecz zaległy do rozegrania, wczoraj niespodziewanie ulegli u siebie Brentfordowi 1:4.

Manchester City ma punkt przewagi nad Liverpoolem w tabeli. (Fot. Robbie Jay Barratt - AMA/Getty Images)

"The Blues" objęli prowadzenie w 48. minucie za sprawą Antonio Ruedigera, ale później bramki zdobywał już tylko beniaminek. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Vitaly Janelt, a po jednym golu dołożyli wracający do formy po ubiegłorocznym zawale serca Christian Eriksen i Yoane Wissa.

Brentford pokonał Chelsea po raz pierwszy od 1939 roku.

Wczoraj zaprezentowało się też kilku piłkarzy reprezentacji Polski. O sporym pechu może mówić Jakub Moder. Pomocnik Brighton & Hove Albion wszedł na boisko w 83. minucie meczu z Norwich City (0:0), a już pięć minut później został zmieniony z powodu kontuzji.

Na razie nie wiadomo jak bardzo poważny jest uraz, ale cała sytuacja wyglądała bardzo niepokojąco. Moder bez kontaktu z rywalem upadł na murawę i złapał się za kolano. Nie był w stanie zejść o własnych siłach i boisko opuścił przy asyście fizjoterapeutów utykając, a potem trafił na nosze.

Southampton Jana Bednarka zremisował z Leeds United Mateusza Klicha 1:1. Z kolei Aston Villa Matty'ego Casha przegrała z Wolverhampton Wanderers 1:2.

Dzisiaj West Ham United, którego bramkarzem jest Łukasz Fabiański, podejmie w Londynie Everton.