Premier League: Liverpool's series continues, getting closer to the leader

Piłkarzy Liverpoolu od lidera tabeli dzieli już tylko jeden punkt. (Fot. Getty Images)
Liverpool's players defeated Arsenal 2-0 in London in a missed match and after the ninth consecutive victory they were one point behind Manchester City, who lead in the English league table.

Świetna seria zespołu trenera Juergena Kloppa zaczęła się 16 stycznia, a w wygranych kolejno dziewięciu spotkaniach Premier League zdobył on 23 gole, a stracił tylko dwa.

Wczoraj prowadzenie "The Reds" zapewnił w 54. minucie 13. trafieniem w sezonie Portugalczyk Diogo Jota, a osiem minut później na 2:0 podwyższył i - jak się okazało - ustalił rezultat brazylijski rezerwowy Roberto Firmino.

Dopiero w drugiej połowie na boisku pojawił się as atutowy Liverpoolu Mohamed Salah. Egipcjanin w ostatniej potyczce z Brightonem (2:0) nabawił się lekkiego urazu.

Liverpool zbliżył się na punkt do prowadzącego od dawna w tabeli Manchesteru City. Obie drużyny mają rozegranych tyle samo meczów. Wiele wskazuje, że losy mistrzostwa mogą się rozstrzygnąć 10 kwietnia, kiedy w 32. kolejce broniący tytułu zespół City podejmie "Czerwonych".

Trzecia w tabeli Chelsea Londyn traci do lidera 11 punktów przy jednym spotkaniu zaległym.

Z walki o europejskie puchary, w tym Ligę Mistrzów, nie rezygnuje Tottenham Hotspur. Wczoraj "Koguty" pokonały na wyjeździe Brighton 2:0 po m.in. 12. w sezonie bramce Harry'ego Kane'a.

Wśród pokonanych od 78. minuty grał Jakub Moder.

Stołeczna ekipa z dorobkiem 48 punktów jest siódma w tabeli. Gospodarze, którzy doznali szóstej z rzędu porażki, mają 33 pkt i plasują się na 13. pozycji.

150 lat Pucharu Anglii. "Ucierpiał przez Ligę Mistrzów, ale powoli się odbija"