English league: Manchester United won and is the leader

Był to 11. z rzędu mecz "Czerwonych Diabłów" bez porażki w Premier League. (Fot. Getty Images)
Manchester United's players won away from Burnley 1-0 in an outstanding match and took the lead in the English league table. They accumulated 36 points, three more than the defending Liverpool title. Both teams will face each other at Anfield on Sunday.

Zwycięską bramkę zdobył w 71. minucie Francuz Paul Pogba. Był to 11. z rzędu mecz "Czerwonych Diabłów" bez porażki w Premier League. Na tym etapie sezonu United nie był liderem od grudnia 2012 roku.

Kolejne lokaty w tabeli zajmują Leicester City oraz Everton - po 32 punkty, również po 17 meczach. We wtorek Everton wygrał na wyjeździe z Wolverhampton Wanderers 2:1.

We wcześniejszym wtorkowym spotkaniu pierwsze w tym sezonie zwycięstwo odniosła ekipa Sheffield United, która pokonała u siebie Newcastle United 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w 73. minucie z rzutu karnego Billy Sharp, a goście od końcówki pierwszej połowy grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Szkota Ryana Frasera.

Podopieczni Chrisa Wildera byli blisko pobicia niechlubnego rekordu najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Wygrali dopiero w 18. próbie, a gorsza pod tym względem - według danych serwisu statystycznego Opta - była tylko ekipa Bolton Wanderers, która w rozgrywkach 1902/03 potrzebowała na to 22 meczów.

Sheffield nadal jest ostatnie w tabeli z pięcioma punktami. Do "pierwszego bezpiecznego" 17. miejsca traci dziewięć "oczek". Newcastle, bez zwycięstwa od sześciu ligowych spotkań, jest na 15. pozycji z 19 pkt.

Od wtorku do czwartku niektóre drużyny nadrabiają zaległości, inne rywalizują już w 18. kolejce.