English league: Leicester City lost to Chelsea

Dzisiejszy mecz na King Power Stadium w Leicester zakończył się zwycięstwem gości - drużyna Chelsea wygrała aż trzema bramkami.(Fot. BEN STANSALL/AFP via Getty Images)
Leicester City, the group rival of Legia Warsaw in the Europa League, lost at home to Chelsea 0: 3 in the match opening the 12th round of the English Premier League. The team from London strengthened in the first place in the table.

Do przerwy bramki dla "The Blues" zdobyli Niemiec Antonio Ruediger i Francuz N'Golo Kante, a wynik ustalił w 71. minucie Amerykanin Christian Pulisic.

Chelsea ma już sześć punktów przewagi nad Manchesterem City i West Ham United oraz siedem nad Liverpoolem. Leicester City zajmuje dopiero 12. miejsce.

Na dzisiaj po południu zaplanowano sześć następnych spotkań, w tym Aston Villi z Brighton. W drużynie gospodarzy, której piłkarzem jest od niedawna reprezentant Polski Matty Cash, zadebiutuje w roli trenera Steven Gerrard. W zespole gości ma zagrać Jakub Moder.

41-letni Gerrard, wychowanek i wieloletni zawodnik Liverpoolu, do Birmingham przeniósł się z Rangers FC. Z tym zespołem wywalczył pierwszy od 10 lat tytuł mistrza Szkocji, przełamując dominację lokalnego rywala - Celticu. W Aston Villi zastąpi zwolnionego za słabe wyniki Deana Smitha, który w ten weekend zadebiutuje z kolei w zajmującej ostatnie miejsce ekipie Norwich City Przemysława Płachety.

Z kolei West Ham United, którego bramkarzem jest Łukasz Fabiański, zmierzy się na wyjeździe z Wolverhampton Wanderers.