English league: Klich defeated Fabianski from the penalty spot

To właśnie ten moment, gdy Klich pokonuje Fabiańskiego... (Fot. Getty Images)
Leeds United footballer Mateusz Klich scored a goal in the 12th round of the English Premier League against West Ham United, defeating the visiting goalkeeper Łukasz Fabianski from the penalty spot. However, the meeting ended with the Londoners' victory 2: 1.

"Jedenastkę" sędzia podyktował już kilka minut po pierwszym gwizdku za faul Fabiańskiego na napastniku Leeds Patricku Bamfordzie. Polak zobaczył za to żółtą kartkę, a do piłki podszedł Klich.

30-letni pomocnik uderzył zbyt lekko i nie zdołał pokonać kolegi z reprezentacji Polski, ale po konsultacji z VAR sędziowie uznali, że Fabiański nie miał stopy na linii bramkowej w momencie strzału rodaka, więc nakazano powtórkę. Wtedy Klich był już skuteczniejszy i od 6. minuty gospodarze prowadzili 1:0. To jego trzeci ligowy gol w tym sezonie.

Później jednak bramki zdobywali już tylko goście. Do wyrównania doprowadził w 25. minucie Czech Tomas Soucek po uderzeniu głową. Również w ten sposób wynik ustalił w 80. Włoch Angelo Ogbonna.

Przed pozostałymi meczami 12. kolejki West Ham jest na piątym miejscu z 20 punktami. Drużyna Klicha ma o sześć mniej i jest sklasyfikowana na 14. pozycji.

W najciekawszym dzisiejszym spotkaniu Manchester United podejmie po południu (17:30 czasu UK) na Old Trafford lokalnego rywala Manchester City. Jutro lider Tottenham Hotspur zagra w derbach Londynu na boisku Crystal Palace. Do stolicy przyjedzie również drugi w tabeli i broniący tytułu Liverpool, który zmierzy się z Fulham.