Premier League: Arsenal defeated Brentford and retained the leadership position

Arsenal króluje w angielskiej ekstraklasie piłkarskiej. (Fot. Visionhaus/Getty Images)
Arsenal London defeated Brentford 3:0 away and retained their positions as leaders of the English Football League. In the evening, Everton will play against West Ham United, which features goalkeeper Lukasz Fabianski.

Arsenal po porażce w poprzedniej kolejce z Manchesterem United 1:3, w kolejnym wyjazdowym meczu nie dał szans Brentfordowi.

Goście szybko objęli bezpieczne prowadzenie po bramkach, które głową zdobyli obrońcy William Saliba (17.) i Gabriel Jesus (28.). Cztery minuty po przerwie wynik ustalił, debiutujący w Premier League, Portugalczyk Fabio Vieira.

Wysokie prowadzenie skłoniło trenera Arsenalu Mikela Artetę do wprowadzenie na boisko w ostatnich minutach 15-letniego Ethana Nwaneriego, który tym samym został najmłodszym w historii piłkarzem grającym w Premier League.

W 70. minucie kibice na stadionie wstali z miejsc, oddając w ten sposób hołd zmarłej królowej Elżbiecie II, która panowała 70 lat. Podobnie jak we wszystkich meczach Premier League w ten weekend, pamięć królowej została uczczona minutą ciszy przed rozpoczęciem meczu, po której nastąpiło wykonanie hymnu narodowego.

Wczoraj status jedynych niepokonanych zespołów w tym sezonie angielskiej ekstraklasy zachowały Manchester City i Tottenham Hotspur. Broniący tytułu "The Citizens" wygrali z Wolverhampton Wanderers 3:0, a "Koguty" - z Leicester City 6:2. Obie ekipy mają po 17 punktów i o jeden ustępują Arsenalowi.

Trzy spotkania tej kolejki zostały przełożone na inny termin. W ten weekend nie zagrają: Brighton & Hove Albion z Crystal Palace, Chelsea Londyn z Liverpoolem oraz Manchester United z Leeds United.