Menu

Lidl to give more than 23,000 front-line workers one-off £200 bonus

Lidl to give more than 23,000 front-line workers one-off £200 bonus
Pracownicy Lidla mają ponownie otrzymać dodatkową premię za swoje poświęcenie i ciężką pracę. Czy inne sklepy pójdą tym śladem?(Fot. Getty Images)
More than 23,000 UK workers at supermarket Lidl are to get a £200 bonus in recognition of their hard work during the pandemic.
Advertisement
News available in Polish

Sieć tanich supermarketów w sumie przeznaczyła £5,5 mln na bonusy i zamierza wręczyć je tym pracownikom, którzy pracują na terenie sklepów. Obejmą one m.in. kasjerów, pracowników magazynów oraz sprzątaczy.

Oddzielny bonus otrzymają także pracownicy wyższego szczebla, którzy pracują w biurach, ale z uwagi na to, że nie znajdowali się "na pierwszej linii ognia" ich premia będzie o połowę niższa i wyniesie £100.

"Wszyscy z sektora handlu detalicznego znajdowali się w uprzywilejowanej pozycji, ponieważ mogli kontynuować pracę podczas tej pandemii. Był to jednak niezwykle wymagający okres, a nasi pracownicy wykonywali trudną pracę, pomagając w karmieniu narodu" - przekazał Christian Hartnagel, dyrektor generalny Lidl GB.

"Jestem niesamowicie dumny z poświęcenia i zaangażowania, które nasi koledzy okazali i nadal okazują, a ta nagroda to uznanie ich ciężkiej pracy i podziękowanie każdemu za ważną rolę, jaką odegrał w tym roku" - dodał.

Ostatni bonus tego rodzaju Lidl przekazał pracownikom w marcu ub. r. i wyniósł on £150. W listopadzie firma podniosła z kolei płacę w swoich sklepach, oferując minimalne wynagrodzenie na poziomie £10,85 za godzinę w Londynie (wewnątrz M25) i £9,50 poza Londynem.

Czytaj więcej:

Ekspansja Lidla w UK. Do końca roku otworzy 25 nowych sklepów

Aldi wprowadza usługę click and collect w 200 kolejnych sklepach

"Supermarkety w UK nie nadążają". Zbyt duże zainteresowanie zakupami online

Lidl oficjalnie najtańszym supermarketem w UK

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 25.02.2021
  GBP 5.237 złEUR 4.514 złUSD 3.694 złCHF 4.077 zł
  Advertisement

  Sport


  Sport

  Advertisement
  Advertisement