Menu

Lewandowski: I believe that the last results will be forgotten

Lewandowski: I believe that the last results will be forgotten
"Wszyscy jesteśmy świadomi, w jakim momencie eliminacji się znajdujemy". (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski believes in the good performance of Polish footballers in the upcoming Euro 2020 qualifying matches with Latvia and Northern Macedonia, thanks to which - as he admitted - the September results will be forgotten.
Advertisement
News available in Polish

We wrześniowych meczach kwalifikacji mistrzostw Europy biało-czerwoni przegrali na wyjeździe 0:2 ze Słowenią i zremisowali u siebie 0:0 z Austrią. W czwartek zagrają w Rydze z Łotwą, a w niedzielę w Warszawie z Macedonią Północną.

"Wszyscy jesteśmy świadomi, w jakim momencie eliminacji się znajdujemy. Wierzę w to, że w dwóch najbliższych meczach nie tylko zagramy dobrze, ale oczywiście zdobędziemy komplet punktów. Nie możemy patrzeć, przeciwko komu gramy. Tak naprawdę wszystko zależy od nas. Jeżeli zagramy na miarę naszego potencjału, to myślę, że nie mamy się czego bać" – przyznał Lewandowski.

Po nieudanych wrześniowych meczach kadry Lewandowski nie bał się mówić głośno o boiskowych problemach drużyny narodowej. "Wydaje mi się, że niezależnie od tego co mówię, zawsze robię to z dobroci i z tego, że chcę jak najlepiej dla reprezentacji" – podkreślił napastnik.

Remisowy mecz z Austrią. (Fot. Getty Images)

Jaka jest atmosfera w kadrze po ostatnich słabszych występach?

"Wydaje mi się, że na pewno nie ma napiętej atmosfery. Jeden punkt w dwóch ostatnich meczach nie był powodem, żebyśmy byli szczęśliwi i mówili, że wszystko jest super, bo tak nie było. Ale nas w wielu sytuacjach zawsze ratował spokój. Nie możemy się podpalać. Wiemy, że za chwilę to wszystko może się odwrócić i znowu karty będą w naszych rękach, zresztą one wciąż są" – zaznaczył Lewandowski.

Jutro kadrowicze polecą do Rygi. Powrót do Polski przewidziany jest bezpośrednio po meczu z Łotwą 10 października. Kolejne dwa dni selekcjoner i jego podopieczni spędzą na przygotowaniach do niedzielnego spotkania z Macedonią Północną w Warszawie.

Po sześciu kolejkach w tabeli grupy G eliminacji Euro 2020 prowadzi Polska z 13 punktami. O dwa wyprzedza Słowenię, a o trzy Austrię. Dalej sklasyfikowane są Macedonia Płn. i Izrael - po osiem. Tabelę zamyka Łotwa z zerowym dorobkiem.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.01.2020
  GBP 4.992 złEUR 4.246 złUSD 3.828 złCHF 3.953 zł

  Sport


  Advertisement