Lewandowski in "Kicker" ranking again

Robert Lewandowski znowu w najlepszej jedenastce "Kickera" (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski of Poland is for the fifth time in '11' by 'Kicker'.

Polski napastnik dostał niemal perfekcyjną notę "1,5" (w skali 1-6, im mniej, tym lepiej). Szczególnie efektowne było jego pierwsze trafienie, z 15. minuty, kiedy stojąc tyłem do bramki przerzucił piłkę nad pilnującym go obrońcą, a następnie odwrócił się i uderzył potężnie z woleja, nie dając szans bramkarzowi. Drugiego gola Lewandowski zdobył w 66. minucie i była to bramka nr 16. w tym sezonie Bundesligi.

W klasyfikacji najskuteczniejszych zajmuje trzecie miejsce. Więcej mają tylko jego kolega z drużyny Holender Arjen Robben (17) oraz napastnik Eintrachtu Alexander Meier (19). Obaj nie wystąpili w tym spotkaniu z powodu kontuzji. Meier nie wystąpi już do końca sezonu i w najbliższym czasie przejdzie operację kolana.

W obecnych rozgrywkach niemieckiej ekstraklasy Lewandowski otrzymał już ocenę "1,5" (klasa światowa), po występie w siódmej serii z Hannoverem (4:0). Wówczas też zdobył dwa gole, a dziennikarze "Kickera" wybrali go zawodnikiem tygodnia.

Z polskich piłkarzy w innych zespołach, za występy w meczach 28. kolejki notę "3" otrzymał Eugen Polanski. Strzelił gola z rzutu karnego, podyktowanego za faul Pawła Olkowskiego (zobaczył czerwoną kartkę) w spotkaniu z FC Koeln (2:3). Olkowskiego oceniono na "3,5", zaś tylko kwadrans zagrał Adam Matuszczyk. Ich kolega klubowy Sławomir Peszko pauzował za kartki.

Jakub Błaszczykowski dostał także "3,5" (grał do 70. minuty), a jego drużyna Borussia Dortmund poniosła 13. porażkę w sezonie. BVB, bez kontuzjowanego Łukasza Piszczka, uległa na wyjeździe Borussii Moenchengladbach 1:3.

Z powodu urazu nie występuje też Artur Sobiech (Hannover 96), z kolei rezerwowy w Bayerze Leverkusen jest Sebastian Boenisch.