Legia punished by the League Commission

Legia Warszawa wygrała z Górnikiem Zabrze 4:0. (Fot. Facebook/Legia Warszawa)
The League of Ekstraklasa SA commission imposed a fine of PLN 50,000 on Legia Warszawa and an organized group of supporters for the next three league matches. This is the result of smokiness of the stadium and as a consequence of interrupting the Saturday meeting with Górnik Zabrze.

"Na tak wysoką karę miało wpływ wyłącznie przerwanie zawodów na ponad 15 minut, spowodowane użyciem środków pirotechnicznych, skutkującym całkowitym zadymieniem stadionu oraz koniecznością opóźnienia zawodów do momentu uzyskania widoczności, umożliwiającej rozegranie zawodów" - poinformowano we wczorajszym oświadczeniu Komisji Ligi.

Mecz 14. kolejki na Łazienkowskiej, wygrany przez piłkarzy Legii 4:0, rozpoczął się zgodnie z planem, jednak w trzeciej minucie zadymienie obiektu po odpaleniu rac osiągnęło taki poziom, że sędzia Wojciech Myć przerwał zawody. Chwilę później nakazał drużynom udać się do szatni. Gra została wznowiona po prawie 20 minutach.