Leaders Real Madrid defeated Athletic Bilbao and strengthened their position

Rodrygo był gwiazdą tego meczu. (Fot. Getty Images)
Real Madrid, who is leading the table in the Spanish Premier League, won against Athletic Bilbao 2-0 in the 30th round in the Spanish capital and restored their eight-point advantage over the runner-up in the Premier League - Barcelona. Both goals were scored by Brazilian Rodrygo.

23-letni napastnik oddał w ósmej minucie celny, mocny strzał z dystansu, dając gospodarzom prowadzenie, a wynik ustalił w 73., kiedy wbiegł z lewego skrzydła w pole karne, zwiódł jednego obrońcę i bez kłopotu pokonał bramkarza Julena Agirrezabalę po raz drugi.

Real zgromadził 75 punktów, osiem przewagi nad wiceliderem i obrońcą tytułu - Barceloną (67). "Duma Katalonii" w sobotę skromnie wygrała u siebie z Las Palmas 1:0 po golu Brazylijczyka Raphinhi. Robert Lewandowski został zmieniony w 81. minucie, ale sędzia ukarał go wówczas żółtą kartką za zbyt powolne schodzenie z boiska.

Przez kumulację napomnień polskiego napastnika zabraknie w następnej kolejce, gdy "Blaugrana" zmierzy się na wyjeździe z Cadizem.

Na trzecim miejscu z dorobkiem 65 punktów jest Girona, która zwyciężyła u siebie z Betisem Sewilla 3:2 dzięki bramce Urugwajczyka Cristhiana Stuaniego w doliczonym czasie drugiej połowy. Wcześniej dwukrotnie dla gospodarzy trafił Ukrainiec Artem Dowbyk, ale dwa razy do wyrównania doprowadził Willian Jose.

Dowbyk ma już 16 bramek w ekstraklasie w tym sezonie i jest liderem klasyfikacji strzelców, ex aequo z Anglikiem Jude'em Bellinghamem z Realu Madryt oraz Chorwatem Ante Budimirem z Osasuny Pampeluna.

Athletic Bilbao, który w weekend zagra z Mallorcą w finale Pucharu Hiszpanii, jest na czwartej pozycji - 56 pkt. O jeden mniej ma piąte Atletico Madryt, które w poniedziałek, na zakończenie tej kolejki, zagra na wyjeździe z Villarrealem.