Krychowiak with cracked ribs!

Arsenal Londyn chce zapłacić Sevilli za polskiego piłkarza Grzegorza Krychowiaka 22 mln funtów - podała brytyjska gazeta "The Telegraph". (Fot. Getty Images)
Polish footballer Grzegorz Krychowiak has cracked ribs - according to the medical report of FC Sevilla. 25-year-old suffered the injury in Tuesday's match against Barcelona in the UEFA Super Cup.

Reprezentant Polski w tym spotkaniu wystąpił na nietypowej dla siebie pozycji środkowego obrońcy. W końcówce spotkania wrócił do środka pomocy, ale doznał urazu żeber. Trener Unai Emery wcześniej wykorzystał limit zmian i Krychowiak przez całą dogrywkę musiał grać z kontuzją. W przerwie tułów zawodnika został obandażowany, ale gracz wciąż zmagał się z dużym bólem.

Według komunikatu medycznego FC Sevilli, Polak doznał pęknięcia żeber. Nie podano jak długo potrwa jego przerwa w treningach. Napisano jedynie, że intensywność zajęć będzie dostosowana do tolerancji na ból.

Mimo urazu Krychowiak spędził na boisku 120 minut. Po regulaminowym czasie gry był remis 4:4. W 115. minucie bramkę na wagę zwycięstwa strzelił dla Barcelony Pedro Rodriguez.