Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Klose will be the coach of the "future Lewandowski" Bayern Munich

Klose will be the coach of the "future Lewandowski" Bayern Munich
Miroslav Klose rozpoczyna karierę trenerską w Bayernie. (Fot. Getty Images)
The 137-time German representative born in Opole, Miroslav Klose will be the coach of the football team until 17 years of Bayern Munich from the new season - said 'Sport Bild'.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Zatrudnienie Klosego potwierdził dyrektor sportowy bawarskiego klubu Hasan Salihamidzic. "Jesteśmy po rozmowach i rozpoczynamy współpracę" - ogłosił.

39-letni Klose występował w Bayernie w latach 2007-2011 (zdobył dwa tytuły mistrza Bundesligi), a później grał jeszcze w Lazio Rzym. Największe sukcesy odnosił jednak z niemiecką reprezentacją. W czterech turniejach o mistrzostwo świata strzelił aż 16 bramek (w 24 spotkaniach), co jest rekordowym osiągnięciem. Łącznie w kadrze zdobył 71 goli w 137 występach.

Z zespołem narodowym Niemiec Klose zajął pierwsze miejsce na mundialu w Brazylii (2014 rok), drugie w 2002 oraz trzecie w 2006 i 2010. Z kolei dekadę temu sięgnął po wicemistrzostwo Europy.

Obecnie znajduje się w sztabie selekcjonera Joachima Loewa, ale po MŚ w Rosji ma rozpocząć samodzielną pracę z juniorami Bayernu. Posiada uprawnienia trenerskie, lecz może prowadzić jedynie zespoły grające poniżej trzeciej ligi i wszystkie drużyny juniorskie oraz kobiece.

Niedawno Klosemu przyznano tytuł honorowego obywatela miasta Opole. Gdy miał dziewięć lat, w 1987 roku, wyjechał z rodzicami do Republiki Federalnej Niemiec, gdzie uzyskał status przesiedleńca. W pobliżu osiedla Chabry, gdzie spędził lata swojego dzieciństwa, mieści się stadion klubu piłkarskiego Odra, gdzie w latach 1966-78 jedną z gwiazd opolskiej drużyny był ojciec Miroslava - Józef Klose.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 02.02.2023
  GBP 5.2838 złEUR 4.7079 złUSD 4.2803 złCHF 4.7147 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement