Juan Martin Del Potro rescued from lift by handball team before defeating Novak Djokovic

Argentyńczyk wraca do gry na najwyższym światowym poziomie po długotrwałej kontuzji nadgarstka. (Fot. Getty Images)
Being stuck in a lift for 40 minutes before preparing to face Novak Djokovic, the world's top ranked tennis player, was hardly ideal preparation for Juan Martin Del Potro.

Zatrzymanie windy spowodowała przerwa w dostawie prądu. Tenisistę uwolnili.. piłkarze ręczni Argentyny, którzy zwani są w tym południowoamerykańskim kraju "Gladiatores".

"W ten sposób Delpo rozpoczął ważny dzień" - napisał na Twitterze, pod zdjęciem uwięzionego w windzie tenisisty, odpowiedzialny w reprezentacji Argentyny za kontakty z mediami Jorge Viale.

Po zaciętym i emocjonującym pojedynku z Argentyńczykiem Juanem Martinem del Potro z olimpijskim turniejem tenisistów pożegnał się lider światowego rankingu Novak Djokovic. Serb przegrał ze 141. w zestawieniu rywalem 6:7 (4-7), 6:7 (2-7).

Mimo że spotkanie zakończyło się po dwóch setach, i tak trwało blisko dwie i pół godziny. Żaden z zawodników nie oddał rywalowi gema przy swoim podaniu, ale więcej break pointów bronił najwyżej rozstawiony w turnieju olimpijskim Djokovic.

Obaj tenisiści po zakończeniu meczu przytulili się do siebie, obaj mieli też łzy w oczach, jednak z zupełnie innych powodów. Serb, który na igrzyskach w Londynie przed czterema laty przegrał z del Potro w meczu o brązowy medal, był zrozpaczony z powodu porażki w Rio, podczas gdy Argentyńczyk płakał ze szczęścia.

Był to ich 15. pojedynek w ważnych turniejach. Del Potro pokonał wyżej notowanego rywala czterokrotnie, w tym dwa razy w rywalizacji olimpijskiej.

Argentyńczyk wraca do gry na najwyższym światowym poziomie po długotrwałej kontuzji nadgarstka. W kolejnej rundzie zmierzy się z Portugalczykiem Joao Sousą.

"To był cudowny wieczór. Nie spodziewałem się, że będę w stanie rywalizować na tak wysokim poziomie. Nie pomyślałem nawet, że mogę wygrać. Walczyłem o to, by w ogóle powrócić do tenisa, i od razu pokonałem numer jeden. To było dwie i pół godziny spektakularnego pojedynku" - oznajmił del Potro.

Djokovic nie stracił jeszcze szansy na zdobycie olimpijskiego medalu. Wciąż rywalizuje w grze podwójnej w parze z Nenadem Zimonjicem. W pierwszej rundzie Serbowie wyeliminowali Chorwatów Marina Cilica i Marina Draganję, w kolejnej zmierzą się w rozstawionymi z numerem trzecim Brazylijczykami Marcelo Melo i Bruno Soaresem.