Ji Dong-won scores twice as FC Augsburg beat league leaders

Augsburg pokonał lidera tabeli! To był dramatyczny mecz... (Fot. Getty Images)
Bundesliga leaders Borussia Dortmund suffered their first league defeat since December as Ji Dong-won scored twice for FC Augsburg. The South Korea winger gave the hosts the lead against his former club midway through the first half.

Piłkarzom z Dortmundu nie pomógł powrót po trzytygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją kapitana Marco Reusa. Reprezentant Niemiec zdobył w tym sezonie 13 ligowych goli, ale w piątkowy wieczór (grał do 66. minuty) nie poprawił swojego dorobku.

Jednym z bohaterów spotkania był Ji Dong-Won. Koreańczyk zdobył obie bramki (w 24. i 67. minucie), a na szczególną uwagę zasługuje druga z nich, gdy technicznym uderzeniem przelobował golkipera gości.

Borussia też miała swoje okazje, ale świetnie w bramce gospodarzy spisywał się Szwajcar Gregor Kobel. Np. w 75. minucie w niesamowity sposób obronił strzał z bliska Hiszpana Paco Alcacera.

Skapitulował dopiero w 84. minucie, gdy po składnej akcji BVB pokonał go właśnie Alcacer (13. gol w sezonie).

Goście atakowali do końca spotkania, ale nie zdołali doprowadzić do remisu. To oznacza, że ponieśli drugą w tym sezonie porażkę.

Natomiast dla piętnastego w tabeli zespołu z Augsburga to dopiero drugie zwycięstwo w 15 ostatnich meczach Bundesligi.

W składzie Borussii znów nie było Łukasza Piszczka, który od kilkunastu dni zmaga się z urazem pięty.

W najbliższy wtorek BVB czeka rewanżowy mecz u siebie z Tottenhamem Hotspur w 1/8 finału Champions League. O awans będzie bardzo trudno, w Londynie niemiecka drużyna przegrała 0:3.

Zanim jednak do tego dojdzie, zespół z Dortmundu może zostać doścignięty w Bundeslidze przez Bayern. Monachijczycy mają obecnie 51 punktów i tracą tylko trzy do lidera.

W sobotę obrońcy tytułu zagrają w szlagierze na wyjeździe z trzecią w tabeli Borussią Moenchengladbach (43 pkt). W rundzie jesiennej Bayern przegrał z tym rywalem u siebie aż 0:3. W poprzednich czterech sezonach Bawarczycy wygrali w Moenchengladbach zaledwie raz.

W lutym popularne "Źrebaki" spisywały się jednak słabiej. W trzech ostatnich kolejkach drużyna powiększyła swój dorobek tylko o punkt, w tym czasie przegrała dwa mecze u siebie po 0:3 - z Wolfsburgiem i Herthą Berlin.