Menu

Janne Ahonen suffered knee injury

Janne Ahonen suffered knee injury
Ahonen podda się artroskopii kolana (Fot. Getty Images)
According to a report of the Finnish newspaper Ilta-Sanomat Janne Ahonen suffered a knee injury in his first jump at a national competition in Lahti on Saturday and will have to undergo surgery this week.
Advertisement
News available in Polish

"To będzie niewielki zabieg, nic groźnego. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, za kilka dni wrócę do treningów" - zapewnił Ahonen, którego zimowe starty nie są zagrożone. Fin już wcześniej zapowiedział, że chce skakać do mistrzostw świata w 2017 roku, które odbędą się w Finlandii.

Urodzony 11 maja 1977 roku w Lahti zawodnik już dwa razy oficjalnie ogłaszał rozstanie ze sportem wyczynowym. Pierwszy raz uczynił to 26 marca 2008. Jako powód podał wówczas brak motywacji do dalszego skakania. W swoim postanowieniu nie wytrwał zbyt długo; wystąpił na igrzyskach 2010 w Vancouver.

Powtórnie Ahonen, wielokrotny medalista mistrzostw świata, ogłosił zakończenie kariery 5 marca 2011 roku. Do sportu pięciokrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni wrócił rok przed olimpiadą w Soczi, gdzie zajmował jednak odległe miejsca.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 22.09.2020
  GBP 4.920 złEUR 4.505 złUSD 3.836 złCHF 4.190 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement