Menu

Italian ski runner: "They treat me like a walking virus"

Italian ski runner: "They treat me like a walking virus"
"Norwegowie odsuwają się ode mnie i z dystansu patrzą na mnie potępiającym i podejrzanym wzrokiem". (Fot. Getty Images)
Ski runner Federico Pellegrino became an object of fear of a coronavirus in Norway, and on Friday he learned that he would not be admitted to the US for the World Cup competition in Minneapolis, because he is Italian
Advertisement
News available in Polish

"W Norwegii przebywam już od kilku tygodni. Startowałem w Ski Tour, a w środę w zawodach PŚ w Drammen. Już w Trondheim, a teraz w Oslo zauważyłem, że po doniesieniach o sytuacji we Włoszech dotyczących koronawirusa Norwegowie odsuwają się ode mnie i z dystansu patrzą na mnie potępiającym i podejrzanym wzrokiem, tak jakbym był chodzącym wirusem. Ja nie jestem chory. Jestem tylko Włochem" - wyznał biegacz na antenie telewizji NRK.

Wczoraj podczas treningu w centrum narciarskim Holmenkollen w Oslo dowiedział się, że nie będzie mógł wystartować w zawodach w USA i Kanadzie, gdzie 14-15 marca rozegrany zostanie Sprint Tour, w Minneapolis i Canmore.

"W amerykańskich zawodach 17 marca nie wezmę udziału, ponieważ właśnie otrzymałem zakaz wjazdu do USA, bo na amerykańskiej liście restrykcyjnej znajdują się obywatele Włoch i Chin. Zaproponowano mi 14 dni kwarantanny, lecz to przecież nie wchodzi w rachubę" - relacjonował srebrny medalista olimpijski w sprincie z Pjongczangu.

PŚ w biegach narciarskich zakończy się zawodami w Canmore w dniach 20-22 marca. "Władze kanadyjskie na razie nie zakazały mi wjazdu, lecz czuję, że wezmą przykład od USA" - dodał Pellegrino.

Czytaj więcej:

Po incydencie w Londynie Facebook chce walczyć z fake newsami o koronawirusie

Świat już na progu pandemii

Wirus bije w turystykę. "To jest katastrofa"

Formuła 1: Bahrajn zawiesza sprzedaż biletów z powodu koronawirusa

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 11.08.2020
  GBP 4.893 złEUR 4.402 złUSD 3.739 złCHF 4.090 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement